کجا تست فوتبال بدم؟

تست فوتبال، یکی از راه‌ های موفقیت در این ورزش و نمایش توانایی های تیمی شماست که از این طریق به باشگاه راه می یابید. شما در این تست، با نشان دادن توانایی های خود به مربیان و استعدادیابان، آنها را متقاعد می کنید تا برای تکمیل تیم خود از شما استفاده کنند.

اما سوال مهم اینجاست که تست های لازم این ورزش را در کدام مرکز انجام دهیم؟  ما در این مقاله آکادمی را به شما معرفی خواهیم کرد تا با آمادگی کامل و تمرکزی بالا به آن مراجعه کرده و تحت نظر کارشناسانی مجرب، آزمون دهید.

تست فوتبال در مرکز استعدادیابی سایدا

فوتبالیست شدن آن قدرها هم که فکر می کنید، سخت نیست اما باید برنامه ریزی اصولی و تلاش کافی برای دستیابی به هدف خود داشته باشید.

مرکز استعدادیابی سایدا تلاش دارد با آموزش های اصولی و نشان دادن مسیر درست فوتبالیست شدن، تجارب خود را به شما منتقل کند تا به آرزوی معروف شدن در دنیای ورزش، تحقق ببخشید.

تست فوتبال تحت نظر مربیان خوب سایدا

اگر دوست دارید آزمون های استعدادیابی فوتبال را تحت نظر بهترین مربیان ایرانی و اروپایی با موفقیت به سرانجام برسانید، کافی است انتخاب شما آکادمی سایدا باشد.

در حقیقت سابقه و تجربه مربیان سایدا در نحوه یادگیری شما اهمیت بسزایی دارد. آنها حتی از نحوه ورود به زمین بازی، طرز راه رفتن و سبک لباس پوشیدن شما متوجه می شوند که مهارت تان در فوتبال در چه سطحی قرار دارد. پس اغراق نکرده ایم اگر بگوییم همنشینی با آنها ناخوداگاه بر ذهن و عملکردتان تاثیرهای مثبتی بر جای می گذارد.

هدف از ارزیابی بازیکنان در تست فوتبال چیست؟

باشگاه ها و مدارس فوتبال با این هدف از بازیکنان تست می گیرند تا توانایی تاکتیکی، فیزیکی و روحی آنها ارزیابی شود. در این شرایط بازیکنانی که توانایی بالاتری دارند، به سمت حرفه ای شدن سوق داده می شوند.

بازیکنانی که ضعیف هستند، با آنالیز نقاط قوت و ضعف از نظر فیزیک، اجرای صحیح، تکنیک ها و هوش فردی، برنامه های آموزشی و تمرینی مناسب برای آنها تدوین می شود.

هدف اصلی آکادمی سایدا یا هر باشگاه دیگری که می شناسید، جذب و پرورش بازیکنان مستعد و سالم است که با استفاده از تست های ارزیایی، میزان پیشرفت آنها را می سنجند و با برنامه ریزی مناسب، آنها را آماده حضور در مسابقات برتر می کنند.

تست فوتبال شامل چه مراحلی است؟

تست‌ های فوتبالی شبیه یک مسابقه بین افراد است تا از این طریق بازیکنان را ارزیابی کرده و ضعیف و قوی را از یکدیگر تفکیک کنند. این ارزیابی ها شامل موارد زیر است.

 • نحوه دویدن و پاس دادن
 • شیوه ارتباط کلامی بین بازیکنان هنگام بازی
 • قدرت تمرکز بازیکن
 • دقت و نوع دیدگان او نسبت به زمین بازی و هم تیمی ها
 • وظیفه شناسی و مسئولیت پذیری هنگام بازی

برای قبولی در تست فوتبال باید چه کنیم؟

حالا که دانستید برای شرکت در تست های فوتبال از طریق کدام مرکز اقدام کنید، اجازه دهید کمی هم از شرایط قبل از تست ها برایتان بگوییم تا احتمال موفقیت شما افزایش یابد.

مرکز سایدا به منظور توسعه شخصی شما، برنامه هایی تمرینی ارائه می دهد تا مهارت خود را شناخته و روی آن کار کنید. این برنامه های تمرینی، ۴ حوزه اصلی چارچوب آکادمی فوتبال را پوشش می دهد.

امادگی فنی یا تاکتیکی

همه چیز از وجود فرد و مهارت های نهان در وجود او آغاز می شود. این تمرین هم بر تقویت مهارت های شخصی از قبیل دریبل زدن، پاس دادن، شوت زدن و کنترل نزدیک، تمرکز دارد.

آمادگی تاکتیکی

آشنایی با فوتبالیست های مطرح جهان، ارزیابی سبک بازی های آنها، بازدهی عملکردهایی که دارند و شناخت نحوه ارتباط آنها با یکدیگر، به شما کمک می کند با درک و آگاهی بیشتری موقعیت خود را بسنجید.

آمادگی ذهنی

باشگاه ها به دنبال ورزشکارانی هستند که شخصیتی متعهد، شجاع، آماده یادگیری با ذهنیتی برنده باشند. شما در این مرحله از برنامه تمرینی می آموزید که ذهن تان را از منفی گرایی ها دور نگه داشته و قدرت تمرکز خود را بالا ببرید.

آمادگی بدنی

برای آمادگی جسمانی، لازم است که شما مهارت هایی از قبیل دوی سرعت، انعطاف پذیری، استقامت قلبی – عروقی، قدرت و شتاب تان را بهبود ببخشید. در این مرحله، توانایی های ورزشی و مهارت های فنی شما توسعه می یابد.

توصیه های مهم برای شرکت در تست فوتبال

فوتبال از آن دسته ورزش های محبوب بین نوجوانان و جوانان است که متقاضیان بسیاری برای شرکت در دوره های استعدادیابی و تست دارد. برای اینکه موفقیت در این حرفه را به نام خود ثبت کنید، لازم است از لحاظ شخصیتی، روانی و جسمی آمادگی لازم را داشته باشید. همچنین به توصیه هایی که در ادامه ذکر کرده ایم، دقت کنید.

 • برنامه ریزی همه جانبه
 • برنامه اصلاحی و تمرین فراوان
 • قرار گرفتن تحت نظر راهنما
 • پایبند به اصول تغذیه ای فوتبال
 • آمادگی رقابت تیمی
 • تسلط به کنترل استرس و اعتماد به نفس بالا
 • آمادگی بدنی و روحی بالا

در تست فوتبال بازیکنان پست های تخصصی، چه ویژگی هایی مورد سنجش واقع می شوند؟

آکادمی سایدا برای بازیکنان تخصصی، بوتکمپی را ارائه داده که در آن آموزش های لازم در خصوص وظایف افراد توضیح داده شده است‌. ما به شرح این پست ها در یک تیم فوتبال پرداخته ایم.

خصوصیات دروازه بان تیم

دفاعی ترین پست فوتبال، دروازه بانی است. خصوصیاتی که در تست این افراد مد نظر قرار می گیرد، عبارت اند از قد و قواره بلند، عکس العمل های انفجاری، مهارت های پرشی، قدرت دست مطمئن، بازی با پا ‌و انعطاف پذیری مطلوب.

خصوصیات مدافعین مرکزی و کناری تیم

در تستی که از پست های مدافعین گرفته می شود، تحرک و جنبش زیاد، توانایی ارسال پاس های بلند، مهارت های پرشی خوب، توانایی تصاحب توپ، داشتن تکنیک دفاعی و هجومی، تکل زدن به موقع و مهارت دریافت توپ، مد نظر قرار می گیرد.

خصوصیات هافبک های تیم

هافبک ها در پست های دفاعی، تهاجمی، چپ و راست قرار می گیرند. این بازیکنان از نظر بدنی باید دارای استقامت هوازی و غیر هوازی، تکنیک دفاعی خوب، توانایی دریبل زدن، قدرت شوت و سانتر بالا باشند.

خصوصیات مهاجم های تیم

مهاجمین باید قدرت تکنیکی بالایی از خود نشان دهند، توپ را به خوبی کنترل کرده و دریبل سریعی داشته باشند تا در مواقع لزوم، رقیبان را از پیش رو بردارند. همچنین آنها سرعت عمل بالا و توانایی شرکت در درگیری ها را دارند.

نکته مهمی که در پایان این بخش باید ببفزاییم، این است که اگر می خواهید به عنوان یک بازیکن حرفه ای در تست ها شرکت کنید، از پست خود آگاهی داشته باشید.

به مربی نگویید که من می خواهم هافبک، مهاجم و دفاع بازی کنم. در این صورت، مربی متوجه می شود که شما بازیکن حرفه ای نیستید و حتی نمی توانید تکلیف خود را از پستی که در آن مهارت دارید، مشخص کنید.

جمع بندی

در تست فوتبال، تیم ها و باشگاه ها در جست و جوی بازیکنانی هستند که نیاز فنی و سیستمی تیم شان را فراهم کند. بنابراین؛ برای دستیابی به اهداف خود باید تمام تلاش و تمرکزتان را به کار ببندید تا به مسیر موفقیت نزدیک شوید.

در این راه پر فراز و نشیب، آکادمی استعدادیابی سایدا به شما کمک می کند تا مهارت های خود را تحت نظارت مربیان کارآزموده شناخته و در جهت رشد آنها حرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *